casual-wallpaper

Τι παίζω αυτόν τον καιρό

Discussion in 'Γενικά περί Gaming' started by Chrissaliv, Mar 11, 2016.

Share This Page

1. Chrissaliv

Chrissaliv Kratos

• Trophy Points: 116
    Άρχισα Witcher 3 και το έχω λιώσει.Φοβερό!!!!:p

2. Pantel

Pantel Sly Cooper

• Trophy Points: 22
    God Of War III Remastered μετά από 4 χρόνια που τελείωσα το G.O.W II στο ένδοξο μπαρουτοκαπνισμένο PS2.

3. Staff Member
    zlave_admin

zlave_admin King of the Castle

Το gow3 remaster είναι κορυφή. Εγώ παίζω το batman της telltale, καλούτσικο αλλά όχι από τα καλύτερα της εταιρείας.

4. Rapper_Geo

Rapper_Geo Kratos

• Trophy Points: 123
    Έβαλα να δοκιμάσω το Yakuza 4 στο PS3 μιας κι το έχω από παλιότερα που το είχε δώσει το Plus, ελπίζω να λέει κάτι!!

5. Staff Member
    pavlett

pavlett Dante

• Trophy Points: 73
    Τσιμπησα τα wolfenstein (new order & old blood ) !
    Λιωνω στο New order και παιδιά πραγματικά νομιζω οτι το παιχνιδι ειναι ευκαιριαρα!!!
    Μεταχειρισμενο το βρισκεις ευκολα με λιγοτερα απο 10€ και μιλάμε για τρομερο game...!
    απορώ γιατι δεν πήρε το credit/publicity που του αναλογει (*ή ενδεχομένως εγώ να κοιμαμαι όρθιος !!)

6. Staff Member
    zlave_admin

To new order και τα expansion του είναι από τα καλύτερα arcade shooters EVER. Αξίζει να τα παίξει ο καθένας και πλέον τα πουλάνε τσάμπα. Το ίδιο δυνατό θα είναι και ο διάδοχος του ΑΛΛΑ βγαίνει πακέτο την ιδια μέρα με Super Mario Odyssey και AC Origins...

7. Staff Member
    pavlett

pavlett Dante

Ζήση ΣΥΜΦΩΝΩ 100% !! Kαι με το χέρι στην καρδιά δεν είμαι καθόλου fan των fps , αλλά είναι κάποια τέτοια games που σε καθηλώνουν , δεν είναι GTA , δεν είναι witcher αλλά έχουν κάτι εξαιρετικά σκαλωτικό !
    Τώρα για το colossus , σίγουρα φαίνεται δυνατό (για να μαι ειλικρινής από τα trailer του colossus , οδηγήθηκα στα n.o και ο.b και εντέλει επειδή τα βρήκα με 20€ κ τα 2 (το ενα used) τα τσίμπησα), αλλά θα περιμένω να πέσει η τιμή του και σίγουρα όχι 1st day αγορά .
    Το origins το θεωρώ must και μάλλον θα είναι αυτό που θα πάρω εντός του μήνα τον οποίο θα βγει

Για το super mario odyssey...μαζι με το switch και zelda με τον Αγιο Βασίλη τα Xmas :p :p :p
    Καλά να μάστε να λιώνουμε :)

8. Pantel

Pantel Sly Cooper

• Trophy Points: 22
    Μολις χτές βράδυ ολοκλήρωσα το Far Cry 4 (κοντά στο 100%) - Δε είχα ασχοληθεί καθόλου με τη σειρά οπότε δε έχω εμπειρία με τα προηγούμενα.
    Η εμπειρία Φανταστική...... θα μου λείψει, αλλά θα επιστρέψω να ασχοληθώ με τα expasions στο μέλλον.

Το επόμενο είναι το Tropico 5 (monthly game από ps plus 2016).....

9. Staff Member
    zlave_admin

to fc4 είναι πολύ καλό το είχα παίξει αρκετά χωρίς να το τερματίσω όμως. Το FC Primal έχω περιέργεια να παίξω ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...

10. Staff Member
    pavlett

pavlett Dante

Το tropico ειναι τρελο κόλλημα , ξεκινάς για χαβαλέ να φτιαξεις ενα-δυο κτιρια και ξαφνικά εχουν περάσει 5 ωρες !!!!

@Zisis : To FC Primal είναι ότι πιο γαμάτο είχε παρουσιαστεί σαν ιδέα τα τελευταία χρόνια..κάπου εδώ μέσα το έχω ξανα αναφέρει ότι η προιστορική περίοδος της ανθρωπότητας έχει πολύ υλικο να δώσει αλλα η βιομηχανία δεν το έχει πάρει ακόμα χαμπάρι !! Παρολα αυτά σαν υλοποίηση το Primal (ασχολήθηκα αρκετές εβδομάδες) γίνεται κάπως μονοτόνο από ένα σημείο κι έπειτα .
    Στο τέλος το ψιλοβαρέθηκα για να πω την αμαρτία μου!! Πάντως ξεκινώντας είναι πολύ δυνατή εμπειρία !

11. Staff Member
    zlave_admin

Θέλω να το δοκιμάσω το tropico αλλά κλασσικά τι πρώτα! Θέλω να τερματισω το just cause 3 το οποίο είχα προχωρήσει αρκετά όταν είχε βγει, πριν το πασάρω σε άλλο παιδί για να το γράψει ρεβιου.

12. Staff Member
    pavlett

pavlett Dante

Λοιπόν , μόλις ολοκλήρωσα και το freedom cry (με 100% ) μετά το black flag το οποίο δυστυχως δεν βλεπω να παίρνω την πλατίνα λόγω των online trophies..!
    Παρατηρησεις :
    Α) Το AC Black Flag είναι ένα έπος , ντρέπομαι που τόσο καιρό το αγνοούσα και πραγματικά παροτρύνω όποιον θέλει έναν μεστό , γεμάτο τίτλο να το δοκιμάσει ...ειδικά στην τιμή που έχει φτάσει πλέον θεωρώ είναι must !
    B)To Freedom Cry ΕΥΤΥΧΩΣ μας το έδωσε δώρο το psPlus γιατί στο store έχει 15€... Μιλάμε για 5-6 ώρες maximum παιχνίδι ..κι αυτές για τους καμένους σαν εμένα καλή ώρα που πάνε για το απόλυτο !! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ .

Σε άλλα νέα Ζήση το tropico δεν είναι κάτι εξαιρετικά διαφορετικό από ενα οποιοδήποτε strategy (αν εξαιρέσεις τη τοποθεσια και την και καλα υποθεση ) ..αλλά είναι κολλημα !
    Το just cause το δοκίμασα κι εγώ (ελάχιστα για να είμαι ειλικρινής ) αλλά δεν με ενθουσιασε..Δεν νομίζω ότι μπορεί να αγγίξει το gta..

13. Staff Member
    zlave_admin

Το θέμα είναι... το Black Flag είναι ένα άριστο παιχνίδι, είναι όμως ένα καλό AC παιχνίδι; Προσωπικά νομίζω πως θα μπορούσε να ονομάζεται οπωσδήποτε διαφορετικά πχ Skulls and Bones πάρα AC με το ζόρι για να εκμεταλλευτούν το όνομα.

14. sonyfanboy

sonyfanboy Dante

• Trophy Points: 68
    Εγώ αυτόν τον καιρό παίζω λίγο uncharted 4 για να πάρω την πλατίνα μίας και μου έμεινε μόνο ένα τρόπαιο το speedrun και παράλληλα παίζω το κάλο μέχρι στιγμής life is strange (είμαι ακόμα στο 2ο επεισόδιο) και ανυπομονώ να το τελειώσω για να πάρω την εύκολη πλατίνα του

15. Staff Member
    zlave_admin

Destiny 2 το οποίο είναι πολύ καλύτερο απότι το περίμενα, μετά την ψιλο απογοήτευση του destiny 1.

16. sonyfanboy

sonyfanboy Dante

• Trophy Points: 68
    Τελείωσα τα Life Is Strange (το οποίο είναι πολύ καλό από το 3ο επεισόδιο και μετά) και το Knack 2 (το οποίο είναι εμφανέστατα καλύτερο από το πρώτο μόνο την κάμερα δεν βελτίωσαν αλλά όλα τα άλλα είναι οκ).Τώρα παίζω το μέχρι στιγμής ΈΠΟΣ Horizon Zero Dawn