nba-2k18-skin

Συλλεκτικές εκδόσεις παιχνιδιών που αγοράσαμε

Discussion in 'Γενικά περί Gaming' started by zlave_admin, Mar 7, 2016.

Share This Page

1. Staff Member
    zlave_admin

zlave_admin King of the Castle

Οι λάτρεις των συλλεκτικών εκδόσεων είναι πολλοί και συχνά επενδύουμε σε αυτές. Άλλες φορές χαρήκαμε και άλλες φορές κλάψαμε τα λεφτά μας. Δείξτε σε αυτό το thread τις συλλεκτικές εκδόσεις που έχετε στην συλλογή σας ήδη καθώς και κάθε νέα σας αγορά.

2. Vasilis Lazarou

Vasilis Lazarou Solid Snake

• Trophy Points: 82
    Τελευταια μου αγορα ηταν φυσικα το The Division,pre-order το Uncharted 4 και το The Order.Ειναι και αλλα παιχνιδια που δεν εχω παιξει ακομα αλλα τα αγορασα πριν κανα μηνα.Επισης σημερα θα παραγγειλω το Heavy and Beyond : Two Souls Collection υστερα απο την ιντριγκα που μου προκαλεσε η καταπληκτικη παρουσιαση του φιλου Ζηση,ειμαι βεβαια και φαν παιχνιδιων Until Dawn.
    Αυτη τη στιγμη τερματιζω το Outlast.
    Θα επανελθω με φωτο απο καποιες λιγοστες συλλεκτικες εκδοσεις παιχνιδιων που εχω.

3. Vasilis Lazarou

Λογω των ημερων θα παρουσιασω πρωτα την Sleeper Agent Edition- The Division.
    Αρχικα πηρα το απλο παιχνιδι για ps4 γιατι δεν εβρισκα τη συλλεκτικη εκδοση.Η Collector's Edition ειναι για XBOX1 (μιας και το εχω για τα exclusives) γιατι ηταν η μονη που μπορεσα να βρω για τη συλλογη μου.

Εδω βλεπουμε το Collector's Box το οποιο ανοιγει τραβωντας πλαγιως τα 2 λευκα μερη.
    20160309_123220.jpg

To περιεχομενο του εχει το game (full access season pass + 3 codes for alternate costumes),το booklet με το artwork του παιχνιδιου,μια αφισα,ενα πορτοφολι ημιδερματινο και ενα πληρως functional ηλεκτρονικο ρολοι σαν αυτο που φορουν οι πρακτορες του Division.
    20160307_200406.jpg

Eδω πιο αναλυτικα το περιεχομενο της εκδοσεως αυτης και πρεπει να σημειωσω πως το ρολοι ειναι ματ,με μπρασελε,δωρο εξτρα μπαταρια και εχει παρα πολλες χρησεις οπως ξυπνητηρι,χρονομετρο κ.λ.π.Το πορτοφολι μεσα εχει ζωνη η οποια περνιεται απο 2 grips (για οσους ασχολουνται με σκοποβολη η airsoft) μπορει ανετα να κρεμαστει στον ωμο η χιαστι στον θωρακα.

Αυτη ηταν η πρωτη μου παρουσιαση και ελπιζω να σας αρεσε!
    20160309_123547.jpg

4. Staff Member
    Savvasm

Savvasm Mr. Adventure

• Trophy Points: 116
    WOW! Ωραίο Unboxing φίλε! και ωραία η συλλεκτική!

5. Vasilis Lazarou

Ευχαριστω φιλε μου.
    Θα κανω και καποιες ακομα αυριο.:)

6. Staff Member
    zlave_admin

Γαμησε η συλλεκτική και η λεπτομερή περιγραφή. Την σκεφτόμουν αλλά είχα έξοδα αυτόν τον καιρό και κρατήθηκα. Δηλαδή η ps4 έκδοση της συλλεκτικης έχει τελειώσει;

7. Vasilis Lazarou

Για να ειμαι ειλικρινης οταν εκανα το pre-order υπηρχε μονο σε site του εξωτερικου που συν τα μεταφορικα ανεβαινε πολυ η τιμη γι αυτο και αποφασισα να το παρω και για τις 2 κονσολες.
    Τωρα που εψαξα υπαρχει στο amazon και στο gamestop ειναι sold out.
    Λογικα καποιο ηλεκτρονικο ελληνικο καταστημα θα τη φερει...

8. Vasilis Lazarou

Παιδες θα ηθελα να παρουσιασω τη συλλεκτικη εκδοση του Mortal Kombat X.Δυστυχως λογω ανυπομονησιας εσκισα το Collector's Box...
    20160310_130005.jpg
    Oπως βλεπουμε παραπανω το παιχνιδι ειναι σε μεταλλικη θηκη με με τον Scorpion χαραγμενο,οχι τυπωμενο πανω.Πολυ ωραια συσκευασια και αρκετα βαρια.

20160310_130043.jpg
    Μεσα στο κουτι οπως βλεπουμε υπαρχει το disc,μια μεταλλικη καρτα η οποια δειχνει ποιο κομματι απο οσα εχουν κυκλοφορησει εχεις (οπως στα συλλεκτικα busts/statues της Μarvel/DC) και φυλλαδια για promotion οπως και κωδικους για τον Goro και το Cold War skin του Scorpion.

Ξεχασα οταν εκανα την παρουσιαση να αναφερω πως στην εκδοση αυτη υπαρχει το Mortal Kobmat X comic-''Blood Ties: Kollector's Edition με αρκετες σελιδες και πολυ καλο artwork απο την DC.

2016-03-19 20.03.21.jpg
    20160310_130100.jpg
    Tελος (και ενας απο τους λογους που το αγορασα μιας και ειμαι συλλεκτης statues/busts) η εκδοση περιεχει αυτο το φανταστικο αρκετα μεγαλο αγαλμα του Scorpion το οποιο μπορει να μην ειναι της ποιοτητας π.χ.της σειρας αγαλματων Batman-Black and White,αλλα ειναι τελεια σχεδιασμενο με πολυ λεπτομερεια και στολιζεται ανετα σε οποιον χωρο θελετε.

Finish him!

Last edited: Mar 19, 2016
  9. Chrissaliv

Chrissaliv Kratos

Φοβερές οι ςυλλεκτικές Βασίλη!!!:)

10. Vasilis Lazarou

Σημερα θα σας παρουσιασω την Anniversary Edition του PES2016.Ονομαζεται ετσι γιατι κλεινει 20 χρονια κυκλοφοριας 1995-2016.

20160312_132249_001.jpg

Στην πανω φωτο βλεπουμε την μεγαλη χαρτινη συσκευασια που περιεχει δυο θηκες με το παιχνιδι.

20160312_132414.jpg

Στη δευτερη φωτο ειναι το εσωτερικου του κουτιου.Περιεχει την κλασσικη θηκη ps4 με το game αλλα και μια steel βαρια θηκη χρυση με χαραγμενη την υπογραφη του Neymar Jr.Οποιος θελει επιλεγει σε ποια θηκη θα βαλει το disc.
    Επισης με το pre-order εχει καποια bonus μεσα για το online mode-my Club, oπως-1 player from UEFA TOTY 2014,1 player-Neymar,10,000 game points x 20 weeks,20 recovery items,5 player contracts και 1000 myClub coins.
    Ολα τα παραπανω βοηθουν παρα πολυ καποιον που θελει να φτιαξει τη δικη του ομαδα απο το μηδεν και να ανεβενει κατηγοριες παιζοντας διαδικτυακα με αλλους παικτες.
    Επισης,περιεχει και ενα promo για το app PES Virtual UEFA Champions League.
    Eιναι το αγαπημενο μου sport game και παιζω αδειαλλειπτως απο το 1998 μιας και το FIFA δεν μου εκατσε ποτε καλα στο ματι κι ας ηταν καλυτερο καποιες χρονιες.

Love the past,play the future!
    The pitch is ours!

11. Staff Member
    zlave_admin

Πολύ καλή χωρίς πολλά πολλά η συλλεκτική του PES2016. Εγώ σήμερα ανέβασα ένα βίντεο που είχε γυρίσει την προηγούμενη εβδομάδα με τις συλλεκτικές εκδόσεις των Heavy Rain και Beyond για PS3.

12. Vasilis Lazarou

Nαι το ειδα το βιντεο.Παρα πολυ ωραιες συσκευασιες.Το ανεβασα και στο fb!:D:D:D

13. Staff Member
    Savvasm

Savvasm Mr. Adventure

Με το βίντεο του Ζήση θυμήθηκα ότι και εγώ είχα τη συλλεκτική του Beyond
    2016-03-12 20.23.20.jpg

14. Rapper_Geo

Rapper_Geo Kratos

• Trophy Points: 123
    γνωρίζει κάποιος αν η Uncharted 4: A Thief's End Special Edition, το 48σέλιδο βιβλίο που περιέχει είναι στα ελληνικά ή στην αγγλική γλώσσα;

15. Staff Member
    Savvasm

Savvasm Mr. Adventure

Το πιο πιθανό να είναι στην Αγγλική

16. Vasilis Lazarou

Ναι,αγγλικα θα ειναι,γιατι μονο και λογω κοστους δεν τους συμφερει να βγαζουν αλλο βιβλιο για καθε χωρα.

17. Staff Member
    zlave_admin

Εδώ σας έχω, όλες οι συλλεκτικές του Uncharted (πλην του 4) που έχω καθώς και giveaway!

18. Staff Member
    zlave_admin

και το τελευταίο μου μεγάλο απόκτημα!

19. 6xXx6

6xXx6 Sly Cooper

• Trophy Points: 31
  20. Staff Member
    zlave_admin

Πολύ καλά κομμάτια στη συλλογή σου και μερικά σπάνια πλέον B-)